Ogłoszenia parafialne

4 marca - III Niedziela Wielkiego Postu

  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 4 marca 2018 roku

1. Dziś, tj. 4 marca zapraszamy Koła Różańcowe na Mszę święta o godz. 16.20. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali i tradycyjna procesja eucharystyczna. 

Zachęcamy wszystkich, którzy codziennie modlą się na różańcu, do włączenia się w naszą parafialną wspólnotę Kół Żywego Różańca. Chętnych zapraszamy po Mszy świętej do zakrystii.

2. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową:

- z udziałem dzieci o godz. 16.30

- z udziałem dorosłych o godz. 17.15

- z udziałem młodzieży o godz. 18.30

4. Dziś (4 marca) zapraszamy do honorowego oddawania krwi. Ambulans będzie przed kościołem pomiędzy godziną 9.30 a 14.30. Krew mogą oddawać osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Trzeba być ogólnie zdrowym, zjeść lekkie śniadanie, mieć ze sobą dowód osobisty.

5. W dniach 28 lipca - 5 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii młodzież polonijną z całego świata. Zwracamy się z prośbą o przyjęcie tej młodzieży w swoich domach na noclegi. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

6. Osoby, które pobrały ankiety zgłoszeniowe na pielgrzymkę do Włoch i Watykanu prosimy o ich zwrot lub o informację o rezygnacji z wyjazdu.

7. Jezus wielokrotnie podkreślał jak bliskie jego sercu są dzieci, wierzymy więc, że modlitwa dzieci ma wielką moc. Dlatego chcielibyśmy utworzyć, w grupie Różaniec Rodziców, Róże różańcowe dzieci, które będą się modliły za swoich rodziców i rodziny. Zapisy dzieci (za zgodą rodziców) będą się odbywały w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. przed kościołem. Tego dnia, u osób z Różańca Rodziców będzie też można nabyć książkę „Droga krzyżowa z o. Dolindo”.

8. Od 5. Niedzieli Wielkiego Postu (18 marca) rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy 21 marca włącznie. Poprowadzi je ks. dr hab. Robert Skrzypczak – wykładowca teologii dogmatycznej. Prosimy już dziś o zarezerwowanie czasu, aby móc wziąć w nich udział i duchowo przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:30
10:00
11:30 (dla rodzin)
13:00
17:30
18:00 18:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00