Ogłoszenia parafialne

11 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu

  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 11 marca 2018 roku

1. Od przyszłej niedzieli (18 marca) rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy 21 marca włącznie. Poprowadzi je ks. dr hab. Robert Skrzypczak – wykładowca teologii dogmatycznej. Prosimy już dziś o zarezerwowanie czasu, aby móc wziąć w nich udział i duchowo przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. W przyszłą niedzielę (18 marca) po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową:

- z udziałem dzieci o godz. 16.30

- z udziałem dorosłych o godz. 17.15

- z udziałem młodzieży o godz. 18.30

4. Modlitwa dzieci ma wielką moc, dlatego chcielibyśmy utworzyć w grupie Różaniec Rodziców Róże różańcowe dzieci, które będą się modliły za swoich rodziców i rodziny. Zapisy dzieci (za zgodą rodziców) będą się odbywały w niedzielę po każdej Mszy Św. przed kościołem. Tego dnia, u osób z Różańca Rodziców będzie też można nabyć książkę „Droga krzyżowa z o. Dolindo”.

5. We wtorek, 13 marca, będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. Rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której przewodniczył będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. W imieniu Księdza Arcybiskupa Nuncjusza serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

6. W dniach 28 lipca-5 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Lasku Bielańskim odbędzie się II Kongres Młodzieży Polonijnej. W imieniu ks. bpa Wiesława Lechowicza, odpowiedzialnego za organizację wydarzenia, prosimy o przyjęcie młodzieży w mieszkaniach Parafian. Chodzi jedynie o noclegi, ponieważ pozostały czas młodzież będzie spędzać na warsztatach, konferencjach duszpasterskich i zwiedzaniu Warszawy. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

7. W sobotę 24 marca w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie od godz. 10.30 do 15.00 odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do bierzmowania do udziału w tym wydarzeniu. Informacje i zapisy u księdza Pawła.

8. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego powstające przy Świątyni Opatrzności Bożej szuka pamiątek związanych z Papieżem i Prymasem: zdjęć, odręcznie napisanych listów, dedykacji, klisz fotograficznych, filmów oraz innych pamiątek. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:30
10:00
11:30 (dla rodzin)
13:00
17:30
18:00 18:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00