Bike’owy Maraton MTB: Pomaganie przez rowerowanie

źródło: https://ekai.pl/bikeowy-maraton-mtb-pomaganie-przez-rowerowanie/

Charytatywny maraton rowerowy MTB „POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE” pod hasłem Ratujmy Zabytek, odbędzie się 5 maja b.r. w Długiej Goślinie k. Poznania. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w Maraton, którego celem jest ocalenie liczącego 400 lat, zabytkowego kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Koszt remontu kościoła to kwota 1,5 miliona złotych. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przeznaczony właśnie na ten cel.

Idea Charytatywnego Bike’owego Maratonu MTB „POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE” jest prosta: – Jeżeli kochasz sport, masz serce społecznika chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę – niezależnie od stopnia zaawansowania kolarskich umiejętności, weź udział w zawodach, z których całkowity dochód pozyskany z opłat startowych zostanie przekazany na remont i ratowanie zabytkowego kościoła w Długiej Goślinie k. Poznania – zapewniają organizatorzy.

Założeniem twórców Maratonu jest to, aby odbył się on w sercu inicjatywy, której jest dedykowany, tak aby każdy uczestnik mógł doświadczyć i poznać miejsca oraz ludzi, których wspiera poprzez udział w organizowanym  wyścigu. Trasy maratonu przygotowane zostały przez kolarzy z teamu Bike’owe Wyprawy, którzy od lat starują i ścigają się w całej Polsce. Ich doświadczenie przyczyniło się również do wykreowania innowacyjnej rzeczywistości,  atrakcyjnej nie tylko dla kolarzy, ale także dla ich rodzin. Z myślą o nich powstanie specjalna Strefa Relaksu.

Zabytkowy 400 letni kościół w Długiej Goślinie jest miejscem szczególnym, urzekającym w swej prostocie. Zachwyca nie tylko pod względem architektonicznym, jako zabytek sztuki sakralnej, lecz także będąc centrum życia okolicznych mieszkańców oraz wyjątkowym przystankiem dla turystów podążających szlakiem kościołów drewnianych. Organizowane są w nim również  letnie festiwale muzyczne „Musica sacra – musica profana”.

Początki parafii w Długiej Goślinie k. Poznania  datuje się na rok 1325. Pierwszą patronką drewnianej kaplicy była św. Otylia. W 1620 roku do Długiej Gośliny przybyły siostry Benedyktynki. W latach 1623 – 1625 wybudowano, po czym konsekrowano obecny kościół. Dopiero w 1918 roku parafia obrała sobie za patronkę św. Marię Magdalenę. W wyniku przeprowadzonych ekspertyz budowlanych okazało się, że stan techniczny kościoła jest zły, ponieważ m.in. nie posiada on żadnych fundamentów, co w perspektywie przyszłości grozi zawaleniem się jego konstrukcji. Całkowity koszt remontu zabytku to kwota 1,5 miliona zł.

Drugi Maraton z cyklu „POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE” zaplanowany jest na 15 września 2019r.

Szczegółowy program oraz więcej informacji o Bike’owym Maratonie MTB można zaleźć TUTAJ.

 


Może warto udostępnić znajomym?Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:30
10:00
11:30 (dla rodzin)
13:00
17:30
18:00 18:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00