Ogłoszenia parafialne

27 listopada - I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA – 1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022 roku

1. Dziś po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na powstające witraże
w naszym kościele.

2. Dziś po wszystkich Mszach świętych w kaplicy Matki Bożej, w tygodniu także w kancelarii, można zaopatrzyć się w poświęcony opłatek na stół wigilijny. Informujemy, że nikt z parafii nie rozprowadza opłatka po domach.

3. Dziś Wspólnota parafialna Legion Maryi przed kościołem, po Mszy Św. o godz. 13.00 rozdaje poświęcone medaliki z wizerunkiem NMP.

4. Za tydzień w II niedzielę adwentu, tj. 4 grudnia obchodzić będziemy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedziele po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

5. Dziś pierwsza niedziela Adwentu. O godz. 16.00 zapraszamy mężczyzn na Mszę świętą w duchu św. Józefa, po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

6. W okresie Adwentu w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45 odprawiać będziemy Mszę świętą Roratnią ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza święta wotywna o Miłosierdziu Bożym z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

8. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Litanią do Serca Pana Jezusa i wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 7.30 i 16.30. Spowiedź na każdej Mszy św. i od godz. 16.00.

9. W tym tygodniu Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza święta o Matce Bożej i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Jej Niepokalanemu Sercu o godz. 7.30. 

10. Od dzisiaj, przez cały Adwent (w niedziele po Mszach św., w tygodniu na dyżurach Caritas, oraz podczas rekolekcji adwentowych), nasza Caritas Parafialna rozprowadza przed kościołem i w pawilonie Caritas świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W pawilonie można nabyć także karty świąteczne, książki religijne na prezent, z którego dochód będzie na zakup Biblii w Języku ukraińskim dla rodzin z Ukrainy. Ponadto Caritas parafialna zaprasza w włączenie się do przygotowania paczek świątecznych w ramach akcji: „Rodzina Rodzinie”. Przy stoisku Caritas można wybrać kopertę z konkretną rodziną ubogą naszej parafii lub rodziną uchodźców z Ukrainy i przygotować dla niej paczkę. Mamy pod opieką rodziny polskie i ukraińskie: mniejsze 2-3 osobowe i większe ponad 4 osobowe, można więc wybrać rodzinę na miarę swoich możliwości. Szczegółowe informacje u wolontariuszy caritas: w niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem i w pawilonie Caritas, oraz w tygodniu, w czasie dyżurów Caritas tj. w poniedziałki 10-12 i środy 17-19 w pawilonie. Można także włączyć się w to dzieło pomocy świątecznej poprzez złożenie daru produktów spożywczych do kosza adwentowego przy figurze św. Antoniego czy w inny indywidualny sposób. Przy stoisku Caritas można otrzymać jeszcze Karty Życia. W imieniu Grupy Caritas już dziękujemy bardzo za włączenie się w to dzieło świątecznej pomocy.

11. Z wizytą duszpasterską udajemy się do rodzin, które odwiedziliśmy w 2020 roku (przed pandemią) - nowych mieszkańców oraz osoby, które chciałyby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską uprzejmie prosimy o zgłoszenie po Mszy św. w zakrystii, bądź w tygodniu w kancelarii parafialnej.
Szczegółowy program wizyty do końca roku podany jest do wiadomości w gablotach przed kościołem, w kruchcie kościoła oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Aktualności - Wizyta duszpasterska. Dziś po Mszy świętej prosimy o odbiór anonsów kolędowych z wyczytanych adresów.

12. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą nowy numer naszej gazetki parafialnej.


Może warto udostępnić znajomym? Aktualności

rok temu

rok temu


Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8.30
10.00
11.30 (Msza Święta z udziałem dzieci)
13.00
17:30 (nie jest odprawiana w okresie 1.07-31.08)
18:00
18.00
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00