Ogłoszenia parafialne

19 maja - V Niedziela Wielkanocna

 

OGŁOSZENIA - V Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019 roku

1. Dziś (19 maja) o godz. 11.30 Rocznica I Komunii Świętej. Chłopców zapraszamy do służby przy ołtarzu jako ministrantów i na procesję Bożego Ciała, dziewczynki które umieją i lubią śpiewać - do naszego parafialnego zespołu oraz do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Szczegóły po Mszy św. w zakrystii.

2. Maj to miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie i świąteczne po Mszy św. o g. 18.00, w niedzielę o g. 17.00.

3. Ostatnie spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w poniedziałek 20.05 (gr I i II) oraz w piątek 24.05 (gr III i IV) o godz. 19.00 w domu parafialnym. Rozmowy z kandydatami dopuszczające do Sakramentu Bierzmowania odbędą się w poniedziałek 3.06 (gr I i II) o godz. 19.00 w kancelarii oraz w środę 5.06 (gr III i IV) o godz. 19.00 w kancelarii. Przypominamy, że jest to ostateczny termin złożenia świadectwa chrztu dla osób ochrzczonych poza naszą parafią.

4. W sobotę 25.05 o g. 10.00 w Archikatedrze Warszawskiej pw. św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście nasz parafianin diakon Radosław Wołkowycki przyjmie święcenia kapłańskie. To ważne i radosne wydarzenie dla naszej parafii. Natomiast w niedzielę 26.05 o g. 13.00 ks. Radosław odprawi w naszym kościele Mszę Świętą Prymicyjną zakończoną specjalnym błogosławieństwem. W imieniu Księdza Prymicjanta zapraszamy Wszystkich Parafian. Ofiary składane na tacę w trakcie Mszy świętej będą darem Parafian dla nowo wyświęconego Księdza Neoprezbitera. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. 

5. W sobotę 1.06 ks. Paweł zaprasza na pielgrzymkę autokarową w Góry Świętokrzyskie. W programie wejście na Święty Krzyż Drogą Królewską z Nowej Słupi, Msza Święta w sanktuarium na Świętym Krzyżu, kapliczka św. Franciszka i źródełko w miejscowości Święta Katarzyna, sanktuarium maryjne w Kałkowie oraz zwiedzanie opactwa cysterskiego w Wąchocku. Wyjazd spod kościoła o g. 7.00, powrót na ok. 20.00. Zapisy w zakrystii po Mszy św. i w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Od najbliższego tygodnia do końca czerwca w naszej parafii będzie możliwość uzyskania doradczej pomocy psychologicznej. W soboty od godz. 13.30 pani psycholog służy pomocą doradczą dla dorosłych. W piątki od godz. 19 będzie można uzyskać psychologiczno-pedagogiczną pomoc doradczą w sprawie dzieci. Panie psycholog będą dyżurować w podanych dniach w domu katechetycznym. Więcej informacji na plakatach na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
7:30
8:30
10:00
11:30 (dla rodzin)
13:00
17:30
18:00 18:00 (dla młodzieży)
Spowiedź

Podczas każdej mszy świętej oraz w I-piątek mięsiąca od 16:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

Codziennie w małym kościele od 8:00 do 18:00